Chi kungs zijn rustige en vrij zachte lichamelijke oefeningen waarbij de aandacht van binnen naar buiten gaat. De oefeningen horen bij het Taoïsme, een oude, oosterse filosofie geïnspireerd op de natuur: de seizoenen, kleuren, organen en energie.
Iedere les begint met een korte meditatie waarbij we stilstaan bij de 3 schatten in het lichaam: de shen, de chi en de jing, ofwel de stilte, het bewustzijn en de levenskracht. Deze bevinden zich in het hoofd, de borstholte en de buik.
Met behulp van o.a. strekkingen in het bindweefsel maken we ruimte in het fysieke lichaam en heffen we blokkades op. Daar waar je bloed weer kan stromen, volgt de chi en worden we weer bewust van onze levensenergie. Ook onze ademhaling speelt een rol in dit proces.
We doen de oefeningen veelal staand, soms zittend op een stoel en soms op een matje op de grond. Je gaat verkwikt en ontspannen weer naar huis.
De lessen vinden plaats op donderdagmiddag van 16:00 -17:00 uur in het Dorpshuis te Pieterburen, de eerste les is op 11 september.
De kosten zijn € 125 voor 12 lessen. De eerste les is een proefles. Je kunt daarna beslissen of je mee wilt doen.
Aanmelden kan via .